NASZA OFERTA:

Nauka gry na instrumentach:


PIANINO

pianino


     Nauka gry na pianinie jest najlepszym sposobem na zgłębienie tajników muzycznych, na które składają się zasady muzyki, teoria muzyczna- harmonia, agogika, rytmika, dynamika, artykulacja.

Większość kompozytorów i nauczycieli muzyki pracuje przy pianinie. W państwowych szkołach muzycznych pianino jest przedmiotem obowiązkowym, nawet jeśli uczeń wybrał jako przedmiot główny inny instrument. Jeśli umiesz grać na pianinie, to łatwo poradzisz sobie z keyboardem, organami kościelnymi, elektrycznymi, częściowo akordeonem, klawesynem i innymi instrumentami klawiszowymi. Pianista zależnie od swoich predyspozycji może swobodnie poruszać sie w klasyce, rocku, bluesie, jazzie i każdym innym stylu, bo klawisze wykorzystuje się powszechnie. Pianino to instrument z "duszą", który od stuleci jest podziwiany dzięki wielu wybitnym wirtuozom i kompozytorom.

KEYBOARD

 

To nowoczesne urządzenie dające mnóstwo frajdy miłośnikom brzmień elektronicznych oraz muzyki popularnej, szczególnie tanecznej. Jest to najlepsza oferta dla tych, którzy chcą w dość krótkim czasie opanować popularne przeboje lub tworzyć własne bity i kompozycje. Można też próbować tworzyć podkłady muzyczne do hip-hopu, rapu lub dla wokalistów. Keyboard może dać możliwość stworzenia zespołu tanecznego wykonującego oprawy muzyczne imprez okolicznościowych, wesel ,dancingów. Muzycy amatorzy często grają zarobkowo a koszty związane z nauka gry mogą się szybko zwrócić i dać możliwość połączenia muzycznego hobby z polepszeniem budżetu domowego.

GITARA

W naszej placówce obowiązuje kurs gitary akustycznej ze śpiewem. W ramach ćwiczeń uczymy gry z nut sposobem klasycznym ale większą część lekcji uczeń opanowuje chwyty gitarowe, różne rodzaje "bicia" rytmicznego, zarówno palcami jak i kostką. Nauka opiera się na opanowaniu piosenek- zarówno współczesnych jak i tych najciekawszych od lat 60-tych przez 70-te, 80-te, 90-te aż do dzisiejszych. W przypadku ucznia, który nie śpiewa obowiązuje gra z nut. Mamy też możliwość uczenia riffów i solówek gitarowych różnymi technikami (sweep picking, legato, alternate picking, tapping) na gitarze elektrycznej.

GITARA BASOWA

Nauka opiera się o wybraną  szkołę gry na basie z nut oraz opracowywanie znanych pochodów basowych z utworów głównie z kręgu rocka, bluesa, reggae, punka, popu oraz innych styli. W przypadku muzyki rozrywkowej obowiązuje u nas spora elastyczność i uczeń może podpowiadać własne sugestie dotyczące wykonywanych utworów.

PERKUSJA

 

Nasi perkusiści są cenieni w swoich zespołach ze względu na dobry warsztat muzyczny. Perkusiści są poszukiwani w wielu miastach, ponieważ dobrych "bębniarzy" jest mało. Kiedyś niektórzy uważali, że perkusja zostanie wyparta przez elektronikę, ale czas pokazał, że scena bez perkusji jest nie kompletna. Porządny zespół ma w swoim składzie perkusję, czasem akustyczną, czasem elektroniczną, a widok grającego bębniarza podnosi emocje na każdym koncercie. U nas nauczysz się odpowiedniej postawy podczas gry, dobrego uderzenia oraz dowiesz się, co to naprawdę są: paradidle, duszki, tremolo, przednutki, młynki, synkopy itp.

ŚPIEW SOLOWY

 

Profesjonalne podejście do śpiewu, to nie "jamnik" i kupione płyty z oklepanymi podkładami, które dzieci na "czuja" po swojemu przygotowują na przeglądy, tylko praca przy pianinie. Akompaniator podegra Ci mnóstwo ćwiczeń wokalnych rozwijających słuch, intonację, emisję głosu, dykcję, oddechy, frazowanie. Wspólnie z nauczycielem możesz wybrać odpowiednią dla Twojego wieku i możliwości wokalnych piosenkę, dzięki której nauczysz się interpretować utwór. Mamy możliwość nagrać własny podkład muzyczny a nawet demo z Twoim wokalem.
Efektem końcowym jest śpiewanie piosenki z podkładem muzycznym w najlepszej dla ucznia tonacji.

Zajęcia odbywają się indywidualnie lub po dwie osoby, wówczas jest o połowę taniej.
Ilość godzin w tygodniu do uzgodnienia, minimum jedna.