NASZA OFERTA:

Nauka gry na instrumentach:

 

 

O NAS

 

Kadrę nauczycielską Prywatnej Szkoły Gry na Instrumentach Muzycznych w Łobzie tworzą Dorota i Grzegorz Stefanowscy-  absolwenci  Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku na kierunku Wychowanie muzyczne.

Historia naszej działalności  zaczęła się w 1994r., kiedy to postanowiliśmy utworzyć  własną  szkołę  muzyczną. Korzystając z sytuacji, że wreszcie po wielu latach komunistycznego systemu edukacji , który zakładał jedynie szkolnictwo państwowe, dano możliwość nauczycielom  pasjonatom tworzenia prywatnych placówek edukujących w dowolnej dziedzinie. Muzyka była naszą pasją od wczesnego dzieciństwa więc postanowiliśmy dzielić się nią z młodymi ludźmi aby wzbogacić kulturę muzyczną naszego regionu.

Placówka posiada dwie sale lekcyjne wyposażone w instrumenty muzyczne, nuty i niezbędne pomoce dydaktyczne.

Przez lata pracy pełnej pasji  wyszkoliliśmy  wielu muzyków amatorów. Niektórzy z nich kontynuowali naukę w szkołach muzycznych w Szczecinie, Koszalinie, Wrocławiu, Poznaniu, Słupsku. Nasi wychowankowie zasilają wiele formacji muzycznych na terenie powiatu łobeskiego i poza jego granicami. Muzykują z powodzeniem w zespołach rockowych, jazzowych, tanecznych, orkiestrze dętej a także śpiewają w chórach akademickich. 

Szczególną rolę w naszej pracy odgrywają koncerty uczniów odbywające się cyklicznie po każdym semestrze.

Widzowie nie raz określali je mianem prawdziwych "gali" .Na taką opinię składają się: zaangażowanie uczniów
i nauczycieli, dbałość o poziom muzyczny, różnorodny repertuar oraz wygląd sceniczny. Z sentymentem wspominamy koncerty z lat 90-tych w nieistniejącym już kinie "Rega" czy  "Cafe Kosmos". Obecnie koncertujemy w sali Łobeskiego Domu Kultury. W każdym z tych miejsc publiczność   wypełnia salę po brzegi tworząc miłą atmosferę. Są to koncerty adresowane do wszystkich mieszkańców  Łobza i okolic, którzy cenią sobie kontakt z "żywą" muzyką w wykonaniu dzieci
i młodzieży.

 

 

Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania. (Władysław Reymont)

30 STYCZNIA 2016 r. – KONCERT UCZNIÓW PRYWATNEJ SZKOŁY GRY

koncertMuzyka wymywa z duszy kurz codziennego życia. Tego, co nie potrafią powiedzieć barwy, marmury czy wiersze, potrafi powiedzieć muzyka. I dlatego 30 stycznia spotkaliśmy w Łobeskim Domu Kultury rodziców, gości oraz oczywiście uczniów na koncercie podsumowującym pierwsze półrocze nauki w Prywatnej Szkoły Gry na Instrumentach Muzycznych Doroty i Grzegorza Stefanowskich w Łobzie. Na początek otwarcia koncertu dokonali konferansjerzy.

– Na dzisiejszym koncercie usłyszymy różnorodny repertuar z gatunku klasyki a także rozrywki w wykonaniu debiutantów oraz uczniów z dłuższym stażem muzycznym – zapewniały Sandra Różańska i Zuzanna Rozpędowska. – Życzymy Państwu miłych wrażeń i zapraszamy na scenę wykonawców.

W koncercie wystąpili:          koncert

Dominik Gronowicz – „Little Czardasz” Marka Nevina; Alicja Kopczyńska – „Pije Kuba” melodia popularna; Maja Macedońska – „Morskie opowieści” - melodia żeglarska; Alicja Banaś – „Zagraj mi piękny Cyganie” - melodia popularna; Mateusz Macedoński – „Eine kleine Nachtmusik W.A. Mozarta; zespół w składzie: Karina Malinowska (śpiew), Kinga Malinowska (perkusja) i Jakub Michałowski (piano) wykonają piosenkę pt. „Pieski małe dwa”; Tola Piec – „Tajemniczy zamek” Małgorzaty Biskupskiej; Natalia Kopryna – „W Tatrach” Davida Bruce'a; Karol Olszewski – „Świeci księżyc, świeci”; Karina Malinowska – „Rock ,rock, rock” Davida Bruce'a; Kinga Malinowska – „Mały Chińczyk” Alec  Rowley; Weronika Grekowicz – solo perkusyjne; Aleksandra Acman – „Przyjdzie taki dzień” z rep. Kasi Popowskiej; Amelia Jaworska – „Walczyk” - Anny Marii Klechniowskiej; Hanna Lont – „Diana” - z rep . Paula Anki; Alicja Kowalec – „Pięknie żyć” do słów Anny Bernat, muzyka Krystyna Kwiatkowska; Maciej Moroz – solo perkusyjne; Zuzanna Szymanek – „Fale Dunaju”; Zuzanna Rozpędowska – „Do kołyski” z rep. Dżem; Hanna Sędecka – „Pociąg” - Małgorzaty Biskupskiej; Jan Łukasik – solo perkusyjne; Sandra Różańska – „Wszystko jedno” - z rep. zesp. Video; Paweł  Żuk – „Marsz torreadora” - Georges Bizet; Martyna koncertKierzkowska – „Etiuda” Józefa Powroźniaka; Weronika Grekowicz – „All my loving” - z rep.  Zespołu The Beatles; Aleksandra Romanowska – „Lubię mówić z tobą” z rep. zespołu  Akurat; Julia Wierudzka – „Kujawiak” - melodia  ludowa; Marta Wójtowicz – solo perkusyjne; Jakub Michałowski – „Dla Elizy cz. 1” Ludwika van Beethovena; Marek Czesnowski – „O mnie się nie martw” - z rep. Kasi Sobczyk z zesp. Czerwono-Czarni; Mateusz Nowicki – solo perkusyjne; Patrycja Olejnik – „Czekasz na tę jedną chwilę” -  z rep. Seweryna Krajewskiego; Mateusz Andryszak – „Pola magnetyczne cz. 2” - Jean Michelle Jarre; Artur Hnat – solo perkusyjne; Elwira Buryj – „Sweet Dreams” z rep. Annie Lennox i Eurythmix.

I był to, niestety, ostatni wykonawca koncertu. Oczywiście były gratulacje i podziękowanie. Kwiaty i życzenia dla organizatorów. Ostatnie wejście konferansjerek:

„Uczniów do występów przygotowali: Dorota Stefanowska i Grzegorz Stefanowski. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom,  słuchaczom za obecność i wysłuchanie koncertu. Szczególne podziękowania składamy dyrekcji i pracownikom Łobeskiego Domu Kultury za udostępnienie sali na koncert uczniów oraz Zdzisławowi Kryżynowi  i redakcji Nowego Tygodnika Łobeskiego  za zainteresowanie i propagowanie działalności Prywatnej Szkoły Gry. Życzymy wszystkim udanych ferii i przypominamy, że zajęcia wznawiamy po feriach 15 lutego i będzie to tydzień z teoriami. Do zobaczenia na kolejnym koncercie w czerwcu!”

LINK DO GALERII